Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
WAMP Serverda Bozulan Permalinkleri Düzeltemiyorum
#1
Merhaba ben Wordpress çalışmalarım için windows üzerinde wamp server kullanıyorum. Wordpressin 4.9.4
 Versiyonunu kurdum. Tema düzenlemesi yaparken Settings kısmında permalink ayarlarını değiştirdim. Linkleri Common Settings'ten Post Name olacak şekilde ayarladım. Sonra standar Hello World sayfasına gitmek istediğimde sayfa bulunamadı hatası vermeye başladı. Ayarları eski haline getirdim ama yine aynı hatayı almaya devam ettim. Eski postun linki bozuylmuştur diyerek yeni bi post oluşturdum ama yeni oluşturduğum posta da linki üzerinden ulaşamıyorum. Editör ekranındaki linkine tıklasam bile yine sayfa bulunamadı hatası wordpress 404 Not found hatası vermeye devam ediyor ne yapmalıyım? .htaccess dosyasında nasıl bir düzenleme yapmalıyım?
Bul
Alıntı
#2
Wamp serverda wordpress kurulumu yaptıktan sonra kalıcı bağlantı ayarlarıyla oynadığınızda bu tip hatalar alabilirsiniz. Bazen hiçbir düzenleme yapmasanız bile hata sayfalarına düşebilirsiniz. Bu durum Apache Sunucusundaki bir düzenleme ile giderilebilir. Lokal sunucuda çalışmayan permalinkler için ille de .htacces dosyasını düzenlemenize gerek yok. Wampsserverin apache sunucusundaki httpd.conf dosyasını düznelemeniz yeterli. Genelde adersi "wamp\bin\apache\apache2.4.9\conf/httpd.conf" şeklinde olur. bu dosyayın not defreri ile açıp ilk önce,

mod_rewrite öszcüğünü aratın. Bulduğunuz satır,
#LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so şeklinde olaacaktır başındaki # işaretini kaldırın.
LoadModule rewrite_module modules/mod_rewrite.so şeklinde olsun ve kaydedin. Sonra,

 AllowOverride sözcüğünü aratın ve karşısında yazan none ifadesini all şeklinde değiştirin.

AllowOverride none kodu AllowOverride all şeklinde değişsin.

Sonrasında Tüm Wamp server servislerini yeniden başlatın. We sitenize tekrar girin. Wordpress sitenizdeki Bozulan permalinklerin düzeldiğini göreceksiniz.
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi