Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ücretsiz Online 3D Modelleme Aracı ile GLB Dosyası Oluşturun
#1
3D modelleme son 20 yılda çok yol kattetti. Özellikle bilgisayar teknolojilerinin baş döndüren bir hızla gelişmesi, 3D tasarım ile uğraşanlar için yeni ufuklar açtı. Tasarım alanında adeta sonsuzluğa uzanan bir yol önlerine serildi. bu gelişmelere paralel olarak 3D tasarım programları da donanım kaynaklarını zorlamaya devam ettiler. Sürekli geliştiler. Daha yeni daha gerçekçi renderlar almak mümkün oldu. Bu süreçte pek çok 3D tasarım aracı üretildi. Maya ve 3D Max bunların başını çekiyor.

Donanım dünyasında kaydedilen gelişmeler internet ve online bağlantı olanaklarını da inanılmaz hızlara ve boyutlara taşıdı. Eskiden flashget gibi programların başında günler boyu dosyaların yüklenmesini bekleyen insanlar şimdi dakikalar içinde Gigabaytlar dolusu veriyi dünyanın uzak köşelerinden yükleyebilmekte.Bu kadar yüksek hızda ve büyük miktarda veriyi aktarabilmek bulut teknolojisinin ve online çalışma sistemlerinin de gelişmesine sebep oldu. Sonuç olarak sıkça kullandığımız online analiz ve düzenleme araçları hizmetimize sunulmaya başlandı.

Tasarım alanında ilk olarak onlie foto editlemek ve çizim araçlarıyla başlayan geliştirmeler bu gün 3D modelleme araçlarına kadar gelişme gösterdi. Artık 3D modelleme yapmak için ille de büyük çaplı programlar satın alıp yüklemenize gerek yok. Bunları online olarak bir internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz. Ücretsiz Online 3D model hazırlama hizmeti veren vectary.com oldukça pratik ve etkili çözümler sunuyor. Henüz özellik olarak masaüstü programlarına yetişemeseler de basit işller için ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.  Oluşturduğunuz 3D modelleri GLB dosyası formatına çevirip  Facebook ve twitter üzerinde paylaşma imkanı sunması sistemin en büyük artılarından. Bu site sayesinde ofis dışında seyahat ederken aklınıza gelen bir pojeyi kolayca basit hatlarıyla modelleyebiilir, Facebook üzerinden çalışma arkadaşlarınıza göndererek fikiar alışverişinde bulunabilirsiniz. Vectary'nin sunduğu olanakları denemenizi tavsiye ederim.
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi