Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
İmplant Tedavisi
#1
İnsan vücudunda bulunan dişler, sindirim sisteminin başlangıç noktasıdır. Sindirim, dişler ile başlayarak boşaltım sisteminde son bulmaktadır. Ancak insan vücudunda bulunan organlar gibi, dişler de hayati önem taşımaktadır. Bu yüzden, dişler için birçok tedavi geliştirilmiştir.
Teknolojinin ilerlemesiyle bu tedaviler ve tedavilerin uygulanma süreci de oldukça geliştirilmiştir. implant  tedavisi, diş kaybının yaşandığı bölgelere yapay diş yerleştirilmesidir. Bu yapay dişler, tekli diş kayıplarında uygulanmaktadır. Çünkü çoklu diş kayıpları için bu tedavi oldukça riskli ve maliyeti yüksektir. Bu dişler, biyolojik yapısı bakımından, diş yapısına ve diş eti dokusuna zarar vermemektedir. Bu dişler titanyum alaşımları ile yapılmaktadır.
İmplant tedavisi, 6-7 seans arasında tamamlanmaktadır. Bu tedavi sonrası iyileşme süreci yaklaşık 4 aydır. 4 ay sonrasında bu diş, kemik ile kaynar ve normal bir diş görevini üstlenir. Çene kemiği de bu yapay dişi sıkıca kavrar ve diş kaybının gerçekleşmesini engeller. Bu tedaviyi Türkiye’de sayılı diş hastanesi uygulamaktadır. Bu tedavinin öncü hastanelerinden olan Kayseri'nin diş hastanesi, bu dalda en başarılı hastane olarak kabul görmektedir.
Bu hastaneye başvuru için, internette yer alan arama motorlarından “kayseri implantı” anahtar kelimesi ile arama yapılarak, hastanenin ana sayfasına ulaşılabilmektedir.

 
Tedavi Sonrası Süreçler


Bu tedavi oldukça zahmetli olduğundan, tedavi sonrasında hastalar, bazı ağrılar ve rahatsızlıklar ile karşılaşabilmektedir. Diş kanaması, çene ağrısı, konuşmada zorlanma, ağızda kan birikmesi, tedavi uygulanan dişin yanında yer alan sağlıklı dişlerin sıkışması sonucu meydana gelen ağrılar bunlardan bazılarıdır.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi