Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bu Diş Bakımı İpuçları sayesinde Büyük, Parlak Bir Gülümseme Alın
#1
İyi diş bakımı uygulamaları stresli yaşamlarımız sırasında bazen zor olabilir. Ama dişçiye gitmekten korkan birçok insan gibiyseniz, o zaman diş bakımıyla ilgili harika ipuçları içeren bu makaleyi okumak isteyeceksiniz. Doğru diş bakımının nasıl yapılacağı konusunda kendinizi eğitmek için okumaya devam edin.

Diş Ağrısına Ne İyi Gelir? Diş Ağrısı İçin Bitkisel Yöntemler - Kartalnews.com

Soda içmekten kaçının. Sodalar şekerle dolu, böylece soda yerine bol su içmelisin. Su sağlığınıza genel olarak yardımcı olur ve size harika dişler verebilir.

Sahip olduğunuz her öğünden sonra dişlerinizi iyice fırçalayıp temizlemelisiniz. Nerede olursanız olun dişlerinizi temizleyebilmeniz için küçük bir diş fırçası ve diş ipi taşımanıza çekinmeyin. Dişlerinizi bir yemekten sonra temizlemezseniz, dişlerinizi daha sonra temizlemek için daha fazla zaman ayırın.

Dişlerinizi temizlemek için kullandığınız araçların ihtiyaçlarınız için uygun olduğundan emin olun. Ağzınızda iyi hissettiren yumuşak kıllı bir fırça bulun (çok büyük veya çok küçük değil). Rahat ettiğiniz bir florid diş macunu seçin. Eğer düşünmüyorsanız, iyi bir iş yapıyorsunuz, işinizi çok yapacak bir elektronik fırça almayı düşünün.

Hassas dişleriniz varsa diş hekiminize ziyaret planlayın. Sıcak yiyecekleri yerken veya soğuk içecekleri yerken dişlerinizdeki ağrı, ciddi diş sorunlarının göstergesi olabilir. Bir kavite, sinir iltihabı veya sinir tahrişi olabilir. Bunlar göz ardı etmek istemediğiniz diş problemleridir.

Çocuklara mümkün olduğunca erken diş bakımının önemini öğretmek önemlidir. Fırçalamanın neden önemli olduğunu ve dişlerini nasıl temiz tuttuğunu anlamalarına yardımcı olun. Erken yaşlarda iyi alışkanlıklar oluşturmak, çocuğunuzun yaşlandıkça dişleriyle ilgilenmesine temel oluşturacaktır.

Kötü nefesin var mı? Dilinizi düzenli olarak temizlemelisiniz. Bazı dil sıyırıcılarına yatırım yapın ve bakterileri dilinizden çıkarmak için her öğünden sonra kullanın. Ağzınızı bir anti-bakteriyel ağız yıkama ile yıkamak da yardımcı olabilir. Sorun devam ederse, kötü nefesinize neyin sebep olduğunu öğrenmek için dişçinize gidin.

Diş fırçasına çok para harcamayı düşünmek sorun mu yaşıyor? Birçok diş hekimine göre, daha yüksek kalitede bir elektrikli diş fırçası, düzenli bir ofis temizliği için gelecek en iyi şeydir. Bu diş fırçalarından bazıları dişetlerinin altında bulunan tüm kalıntıları alamamasına rağmen, hala güçlü bir temizleyicidir. Birçok kafaya ve sağlam bir garantiye sahip bir fırça seçin.

Elektrikli diş fırçalarını çocuklarınıza üç yaşından başlayarak tanıtabilirsiniz. Bu fırçaları kullanırken her zaman çocuklarınızın diş fırçalama faaliyetlerini denetlemeli ve çocuğunuzun bir elektrikli diş fırçasının oyuncak olmadığını ve sadece ağzında kullanılmasının gerektiğini anladığınızdan emin olmalısınız.

Tüm aile için elektrikli diş fırçaları satın almayı düşünün. El ile fırçayla aynı sonuçları elde etmek için üretmeniz gereken çabayı azaltırlar. Elektrikli diş fırçaları sadece uygun maliyetli değildir, çoğu profesyonel diş hekimi tarafından tavsiye edilir. Dişlerinizin etrafında dönen ve hızla plakayı fırçalamaya yardımcı olan sert kılları vardır.

Hasarlı bir dişiniz varsa, son sonuç olarak daima diş çekimi kullanın. Günün sonunda, doğal dişlerinizi diğer kalıcı ve kalıcı çözümlerin seçimine karşı tutmak her zaman daha iyidir. Bu dişhekimleri ofisine daha fazla ziyaret anlamına gelebilir, ama siz ve dişleriniz bu konuda daha iyi hissedeceksiniz.

Fırçalamak için zamanınız olmadığında, yerine bir parça şekersiz sakız çiğnemeyi düşünün. Çalışmalar sağlık açısından korkutucu yan etkilere sahip olabileceğinden aspartamdan kaçının. Bunun yerine, yemeklerden sonra dişlerinizi temizlemek için sağlıklı bir yol sağlamak için Pur zamkı gibi Ksilitol içeren diş etlerini bulun.

Dişlerin doğal olarak temizlenmesine yardımcı olmak için sağlıklı meyve ve sebzeler tüketin. Elmalar ve havuçlar gibi lifli meyveler ve sebzelerin doğal aşındırıcı özellikleri, dişlerin ve sakız hatlarından yapışkan plağın parçalanmasına ve çıkarılmasına yardımcı olur. Daha sağlıklı atıştırmalıkların yanı sıra, dişlerinizin en iyi şekilde görünmesini sağlamak için adımlar atacaksınız.

Artık iyi diş bakımı alışkanlıklarınız olduğunda önlenebilecek diş problemlerini görüyorsunuz. Umarım bu yazı size iyi diş alışkanlıklarını uygulamaya devam etmenizi kolaylaştıran birçok yararlı ipucu verdi. Her şeyi doğru yaptığınızdan emin olmak için ipuçlarını tekrar okuyun.
Bul
Alıntı


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi